تبلیغات
آوای چاهک موسویه - مطالب مهر 1395

مجوز تخریب و اهدای زمین روبروی حسینیه ابوالفضلی چاهک توسط ورثه مرحوم حاج محمدحسین خسروی

محرم 95

مجوز تخریب و اهدای زمین روبروی حسینیه ابوالفضلی چاهک توسط ورثه مرحوم حاج محمدحسین خسروی، مرحوم شیخ کلوخ خسروی و هم چنین اهدای زمین توسط محمدکلوخ کیهانی
جا دارد در اینجا از این اشخاص تشکر وقدردانی شود.نثار شادی روح مرحوم حاج محمدحسین خسروی و مرحومه همسر ایشان، مرحوم شیخ کلوخ خسروی و همسرش و اموات محمدکلوخ کیهانی

 صلوات

برچسب ها moharam95
برچسب ها moharam95
برچسب ها moharam95

مراسم مذهبی محلی عَلَم بندان

محرم 95

هرساله روز پنجم محرم در چند خانه از روستای چاهک مراسم مذهبی عَلَم بندان با حضور بانوان علی الخصوص زنان مسن برگزار می شود. به این صورت که هر همسایه ای با یک چارقد یا روسری یا شال در مراسم حضور پیدا می کند تا از آن پارچه برای آذین و پوشاندن چوب عَلَم استفاده شود. عَلَم ها توسط علمدار به همراه چندی از افراد مسن و رباعی خوان در صبح روز تاسوعا بر سر قبرستان پایین ده و همینطور درب خانه هایی که در یکسال گذشته عزیزی را از دست داده اند می روند و فاتحه ای در آنجا میخوانند.علم ها بعد از آن توسط علمدار در جلوی هیئت حمل می شوند، همینطور در عصر عاشورا علم ها بر سر قبرستان جدید رفته و سرهر قبر رفته و مردم فاتحه ای می خوانند.سپس عَلم برای اجرای  مراسم باستانی موسوم به (حسن حسین) که به صورت حلقه بزرگ انسانی با نوعی سینه زنی خاص انجام میگیرد توسط علمدار در وسط حلقه قرار میگیرد و پس از اتمام مراسم علم ها به یاد واقعه عصر عاشورا که پرچم سپاه امام حسین (ع) بر زمین افتاد، روی زمین گذاشته می شود و اعضای هیئت به صورت نمادین برای لبیک گفتن به ندای (هل من ناصر ینصرنی) امام حسین (ع) به سمت علم بر زمین گذاشته شده هجوم آورده و آن را زیارت می کنند.

http://s8.picofile.com/file/8270000042/IMG_9925.jpg
مشاهده تصاویر بیشتر در ادامه مطلب
ادامه مطلب
برچسب ها Moharam95

اطلاعیه شماره 6 سرشماری

اطلاعیه

به اطلاع همشهریانی که تابحال سرشماری اینترنتی انجام نداده اند می رساند: لطفا در هنگام عزیمت به چاهک در تعطیلات آخر این هفته یا هفته بعد، کارتهای ملی و شناسنامه های کل اعضای خانوار یا کپی این مدارک را به همراه داشته باشند تا در چاهک سرشماری اینترنتی برایشان انجام گیرد.

اطلاعیه شماره 5 سرشماری

اطلاعیه

همشهریانی که سرشماری اینترنتی رو انجام داده و کد آماری برایشان پیامک شده، توجه داشته باشندکه بایستی پیامک کد اماری را برای دهیاران دو روستا بفرستند تا کد آماری آنها در چاهک و موسویه به مامور سرشماری داده شود.چون تماسی با مرکز آمار صورت گرفته شده، و در مورد افرادی که در دو محل سکونت دارند سوال شده و طبق گفته آنها باید کد آماری در محلی تحویل داده شود که سرشماری اینترنتی برای آن محل انجام شده است.بنابراین به مامور سرشماری، زمانی که در شهر به درب منزل انها می آید گفته شود که سرشماری اینترنتی برای محل سکونتشان در چاهک یا موسویه انجام داده اند و کد اماری به مامور سرشماری چاهک یا موسویه تحویل داده شده است.
همراه دهیار چاهک (محمد رضا خسروی) 09153639189
همراه دهیار موسویه (محمدعلی جامی) 09159655095

جمع آوری حوضچه آب خروجی چاهک توسط اداره آب

اطلاعیه

پیرو صورتجلسه ی 95/7/1 اداره آب، مقرر گردید با جمع آوری منبع هوایی آب چاهک توسط پیمانکار اداره آب، این اداره متعهد شد، حوضچه آب کف رودخانه که در مسیر خروجی به سمت بیرجند قرار گرفته ومانع از بهسازی و اسفالت شده را تا 30مهر جابجا نماید که خوشبختانه امروز 7/13 این جابجایی حوضچه صورت گرفت.

http://s9.picofile.com/file/8269603676/IMG_9866.jpg

اطلاعیه شماره 4 سرشماری

اطلاعیه

همشهریان چاهکی مقیم شهرها در صورتی که به هردلیلی نتوانستند اینترنتی سرشماری کنند، می توانند زمانی که به چاهک آمدند به یکی از این سه مکان برای سرشماری اقدام کنند.
1- کانون فرهنگی ورزشی امام علی (ع)- جنب آشپزخانه حسینیه سیدالشهدا چاهک
2- مغازه مصالح فروشی علیرضا طهماسبی - واقع در خیابان اصلی چاهک، نزدیک میدان شهدای چاهک
3- منزل آقای مرتضی علی آبادی- واقع در خیابان اصلی چاهک- نبش خیابان شهید جهان آرا
ضمنا پنل پیامکی به همین منظور راه اندازی شد و به لیست همشهریان چاهکی مقیم شهرها که توسط دهیاری و شورای اسلامی تهیه شده بود، پیامک ثبت نام سرشماری ارسال گردید.

اطلاعیه شماره 3 سرشماری

اطلاعیه

در سرشماری اینترنتی بعد از وارد کردن کد ملی سرپرست خانوار نشانی محل سکونت را درخواست میکنه که مهم ترین قسمت هستش و همشهریان محترم پس از انتخاب استان خراسان جنوبی- شهرستان قاین - بخش سده؛ بایستی تیک گزینه (ساکن در روستا) را پرنمایند تا گزینه های دهستان و آبادی برایشان فعال شود و پس از انتخاب دهستان آفریز گزینه آبادی را بایستی چاهک و یا موسویه انتخاب نمایند،در ضمن موارد ستاره دار قرمز ضروری است که تکمیل شود.مابقی مثل خیابان اصلی و..اختیاری است.و هم چنین کد پستی چون اختیاری است درج نشود.

پس از تکمیل سرشماری، کد آماری را دریافت می کنید که بایستی ضمن نگه داری آن کد، آن را به دهیاران چاهک یا موسویه نیز بفرستید. تا به مامور سرشماری در چاهک یا موسویه تحویل داده شود.
همراه محمدرضا خسروی (دهیار چاهک) 09153639189
همراه محمدعلی جامی (دهیارموسویه) 09159655095

نکته قابل توجه: حداقل جمعیت برای هر روستا جهت اینکه اعتبارات بیشتری دریافت کنند و مزایای دیگر از قبیل 5شورا شدن روستا و دهیار تمام وقت و... تعداد 1500 نفر می باشد. در ضمن برای شهرشدن چاهک موسویه هم میزان جمعیت بایستی به حداقل 3500 نفر برسد.پس از همه همشهریان دعوت می شود که همت نمایند و برای آبادانی چاهک موسویه سرشماری را اینترنتی حداکثر تا 24مهر95 انجام دهند.

مراسم کلنگ زنی پمپ بنزین چاهک موسویه

گزارش تصویری

امروز با حضور فرماندار قاین،بخشدار سده،و جمعی از مسئولین و مردم چاهک موسویه کلنگ پمپ بنزین در محل سه راهی بیرجند -سه قلعه زده شد.جا دارد در اینجا از زحمات جناب آقای غلامحسین سلجوقی که بانی این کار شدند و قریب دو سال، مجدانه و سرسختانه پیگیر مجوز و امور اداری بودند و هم چنین شورای اسلامی و دهیاری چاهک بابت پیگیری این پروژه تشکر و قدردانی کنیم.

http://s8.picofile.com/file/8268787268/IMG_9812.jpg
بقیه تصاویر در ادامه مطلب
ادامه مطلب

تجلیل از دو زوج کربلایی توسط بنیاد غدیر

گزارش تصویری

دیشب در مراسم شام عروسی آقای کاظم وظیفه دوست از ایشان و آقای علی اکبر خسروی به دلیل اینکه شروع زندگی مشترکشان را با سفر به عتبات عالیات کلید زدند، توسط بنیاد غدیر تجلیل و قدردانی شدند.

http://s9.picofile.com/file/8268789834/photo_2016_09_27_10_35_51.gif

شبکه های اجتماعی

اطلاعات سایت

  • مدیر سایت:محمد علی خسروی چاهک

  • تاریخ امروز:

آمار بازدید

  • بازدید کل:

  • بازدید امروز:

  • بازدید دیروز:

  • بازدید ماه قبل:

  • بازدید این ماه:

  • تعداد مطالب:

  • نویسندگان: